Puchar Wisły 2019

Podium drużynowe

W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku na rzece Wiśle odbyły się ogólnopolskie zawody muchowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski - 29 Muchowy Puchar Wisły. Bazą zawodów był pensjonat „Montebello Business & SPA” w Ustroniu. Zawody rozegrano zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego i RAPR, a rybami zaliczanymi do punktacji były pstrągi oraz wszystkie gatunki ryb nie objęte okresem ochronnym.
Były to pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2019. W imprezie wzięło udział 122 zawodników i 35 drużyn w kategorii seniorów. Sektory (A, B i C) wyznaczono na rzece Wiśle.
W piątek 26 kwietnia dokonano uroczystego otwarcia, przedstawiono komisję sędziowską i sędziów sektorowych, omówiono zasady wędkowania, rozlosowano stanowiska. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur, dwie rozegrano w sobotę 27 kwietnia i jedną w niedzielę 28 kwietnia. Warunki pogodowe nie sprzyjały wędkowaniu. Temperatura powietrza obniżała się trakcie zawodów, szczególnie w niedzielę. Wystąpiły opady deszczu.
Podczas uroczystości otwarcia zawodów wręczono nominacje do kadry Polski seniorów na sezon 2019.
Wśród seniorów, w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Adamów, zawodnik Okręgu PZW Wałbrzych, drugie miejsce zajął Tadeusz Żółtek z klubu WKS Dunajec Nowy Targ 17, trzecie miejsce Jakub Nocoń z klubu OKW Katowice I. Drużynowo pierwsze miejsce zajął Okręg PZW Krosno I, drugie GKWS NEPTUN, trzecie WKS Dunajec sekcja Mszanka.
Najdłuższą rybę zawodów (50,4 cm) złowił Robert Tobiasz, zawodnik Okręgu PZW Krosno II.
Link do wyników zawodów: