Puchar Sanu 2019 - 12 Muchowy Puchar Trapera

Podium drużynowe

W dniach 17-19 maja 2019 roku na rzece San i zbiorniku Myczkowce odbyły się ogólnopolskie zawody muchowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski - 12 Muchowy Puchar Trapera. Bazą zawodów był ośrodek wypoczynkowy „Uroczysko” w Zwierzyniu. Zawody rozegrano zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego i RAPR, a rybami zaliczanymi do punktacji były pstrągi oraz wszystkie gatunki ryb nie objęte okresem ochronnym.

Były to drugie zawody z cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2019. W imprezie wzięło udział 126 zawodników i 36 drużyn w kategorii seniorów. Sektory A i B wyznaczono na rzece San, sektor C na zbiorniku Myczkowce.

W piątek 17 maja dokonano uroczystego otwarcia, przedstawiono komisję sędziowską i sędziów sektorowych, omówiono zasady wędkowania, rozlosowano stanowiska. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur, dwie rozegrano w sobotę 18 maja i jedną w niedzielę 19 maja. Warunki pogodowe sprzyjały wędkowaniu, było ciepło, wystąpiły przelotne opady deszczu.

Wśród seniorów, w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Bartosz Tołoczko, zawodnik Okręgu PZW Słupsk, drugie miejsce zajął Łukasz Ostafin z klubu WKS Kraków sekcja Myślenice, trzecie miejsce Paweł Kinal z drużyny okręgu PZW Krosno II. Drużynowo pierwsze miejsce zajął klub WKS Kraków sekcja Myślenice, drugie TRAPER Rymanów, trzecie WKS Dunajec sekcja Mszanka.

Najdłuższą rybę zawodów (65,3 cm) złowił Dariusz Kręcigłowa, zawodnik Okręgu PZW Słupsk.

Link do wyników zawodów: