Puchar Dunajca 2019

Patron zawodów  prof Bronisław Romaniszyn

W dniach 7-9 czerwca 2019 roku na rzece Dunajec odbyły się ogólnopolskie zawody muchowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski – Puchar Dunajca. Bazą zawodów był pensjonat „Jurkowski” w Ochotnicy Dolnej. Zawody rozegrano zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego i RAPR.

Były to trzecie zawody z cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2019. W imprezie wzięło udział 121 zawodników i 35 drużyn w kategorii seniorów. Wszystkie sektory wyznaczono na rzece Dunajec. Sektor A - na odcinku tzw. Górnego OS Dunajec, B – rzeka Dunajec od ujścia potoku Ochotnica do  Kadczy, C – na odcinku tzw. Dolnego OS Dunajec.

W piątek 7 czerwca dokonano uroczystego otwarcia, przedstawiono komisję sędziowską i sędziów sektorowych, omówiono zasady wędkowania, rozlosowano stanowiska. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur, dwie rozegrano w sobotę 8 czerwca i jedną w niedzielę 9 czerwca. Warunki pogodowe sprzyjały wędkowaniu, było ciepło i słonecznie. Stan wody średni.

Wśród seniorów, w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Adam Wnękowicz, zawodnik WKS Dunajec Nowy Sącz, sekcja Caddis, drugie miejsce zajął Dariusz Ordzowiały z klubu GKWS NEPTUN Gdańsk, trzecie miejsce Andrzej Łukaszczyk z drużyny WKS Dunajec Zakopane I. Drużynowo pierwsze miejsce zajął klub GKWS NEPTUN Gdańsk, drugie Okręg PZW Krosno I, trzecie WKS Kraków sekcja Myślenice.

Najdłuższą rybę zawodów, głowacicę (83,0 cm) złowił Grzegorz Wojtaszek, zawodnik Okręgu PZW Krosno V.

Link do wyników zawodów: