Jesienny Lipień Sanu 2019

Zwycięzca indywidualny  Adam Wnękowicz

W dniach od 20 do 22 września 2019 roku na rzece San oraz zbiorniku Myczkowce odbyły się ogólnopolskie zawody muchowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski - 36 Jesienny Lipień Sanu. Bazą zawodów był ośrodek wypoczynkowy „Bieszczady” w Myczkowcach. Zawody rozegrano zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego i Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.

Były to czwarte zawody z cyklu I ligi w sezonie 2019 decydujące o klasyfikacji Grand Prix przed ostatnią imprezą w sezonie czyli Muchowymi Mistrzostwami Polski, które rozegrane zostaną na rzece Łupawie. W imprezie wzięło udział w kategorii seniorów 118 zawodników  i 34 drużyny. Dwa sektory wyznaczono na rzece San (A i B), trzeci sektor na zbiorniku Myczkowce (C).

W piątek 20 września dokonano uroczystego otwarcia, przedstawiono komisję sędziowską i sędziów sektorowych, omówiono zasady wędkowania, rozlosowano sektory. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur, dwie rozegrano w sobotę 21 września i jedną w niedzielę 22 września.

Wśród seniorów indywidualnie zwyciężył Adam Wnękowicz, zawodnik klubu WKS Dunajec sekcja CADDIS, drugie miejsce zajął Piotr Konieczny z okręgu PZW Krosno 1, trzecie Grzegorz Konieczny z drużyny TRAPER Rymanów. Drużynowo pierwsze miejsce zajął okręg PZW Krosno 1, drugie TRAPER Rymanów, trzecie okręg PZW Krosno 2.

Link do wyników zawodów Jesienny Lipień Sanu 2019 i klasyfikacji rocznych Grand Prix Polski: