Muchowe Mistrzostwa Polski 2019

Podium indywidualne

W dniach 4-6 października 2019 roku na rzece Łupawie odbyły się ogólnopolskie zawody muchowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski - 43 Muchowe Mistrzostwa Polski. Bazą zawodów był Ośrodek Wypoczynkowy „Niezapominajka” w Ustce. Zawody rozegrano zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego i Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.

Były to piąte i ostatnie zawody z cyklu I ligi w sezonie 2019 decydujące o końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski. W imprezie wzięło udział w kategorii seniorów 162 zawodników  i 46 drużyn. Sektory wyznaczono na rzece Łupawie. Sektor A: od Podkomorzyc do Łupawy, sektor B: od Łupawy do Łebienia, sektor C: od Łebienia do Damna.

W piątek 4 października dokonano uroczystego otwarcia, przedstawiono komisję sędziowską i sędziów sektorowych, omówiono zasady wędkowania, rozlosowano sektory. Zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur, dwie rozegrano w sobotę 5 października i jedną w niedzielę 6 października.

Wśród seniorów indywidualnie zwyciężył Bartłomiej Maciąg, reprezentujący okręg PZW Słupsk, drugie miejsce zajął Piotr Zieleniak z okręgu PZW Lublin, trzecie Ryszard Bąk z okręgu PZW Lublin. Drużynowo pierwsze miejsce zajął okręg PZW Lublin, drugie: drużyna OKW Bystrzyca Lublin I, trzecie: okręg PZW Słupsk.

Link do wyników zawodów i klasyfikacji rocznych Grand Prix Polski: